Akcje

25.07

Poniedziałek

12:00
Sprzątanie pokoju IFMSA-Poland oddział Szczecin

Akcja polegała na wysprzataniu siedziby IFMSA-Poland oddział Szczecin w ciągu 4 dni przez około 4 godziny dziennie. Akcja pojedyńcza, mała według kryteriów: i

14.06

Wtorek

16:00
"Otwarty Gabinet"

Przeprowadziliśmy akcję we współpracy ze Stowarzyszeniem Lambda Szczecin. Wolontariusze przedstawili prezentację na temat chorób nowotworowych, cywilizacyjnych i przenoszonych drogą płciową oraz zdrowia psychicznego, szczególnie zwracając uwagę na osoby LGBT+. Odbyły się także warsztaty samobadania piersi i jąder na fantomach.

28.05

Sobota

09:00
"Piknik Zdrowia" - Akcja edukacyjna i prozdrowotna w środowisku wojskowym

Akcja "Piknik Zdrowia" organizowana z okazji "Akcji honorowego krwiodawstwa połączonej z piknikiem rodzinnym z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Kraju" w Klubie 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej ma na celu edukację prozdrowotną w środowisku wojskowym dotyczącą badań profilaktycznych. Dodatkowo promujemy dbanie o własne zdrowie i czuwanie nad podstawowymi wynikami testów profilaktyki cukrzycy, miażdżycy, chorób związanych z nadciśnieniem/niedociśnieniem tętniczym oraz chorób powodowanych nieprawidłowym poziomem trójglicerydów/cholesterolu we krwi. (wykonano pomiary ciśnienia tętniczego, poziomu glukozy we krwi oraz poziomu cholesterolu i trójglicerydów we krwi). Akcja trwała 5 godzin, podczas których wyedukowaliśmy i przebadaliśmy 54 osoby. Akcja średnia (c,d,e,j)

24.05

Wtorek

12:30
Lekcja Kontra Infekcja

W ramach projektu Lekcja Kontra Infekcja nasi wolontariusze przeprowadzili 4 prelekcje w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Olimpijczyków Polskich w Szczecinie. Edukatorzy opowiedzieli o etiologii infekcji, sposobach ich unikania, działaniu antybiotyków, zasadach poprawnej i skutecznej terapii oraz podkreślili narastający problem oporności bakterii na antybiotyki. Po każdych zajęciach uczestnicy mieli okazję zadać pytania związane z omawianymi problemami.

23.04

Sobota

10:00
Zdrowie pod Kontrolą - wiosna 2022

„Zdrowie pod Kontrolą” jest cykliczną akcją edukacyjną, prozdrowotną i społeczną, w którą angażuje się 19 Oddziałów Miedzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. Akcja odbyła się w Galerii Kaskada, w czasie 6 godzin udało się nam przebadać i wedukować 262 osoby.  Akcja duża (c,d,e,f,g,h,j) Akcja trwała 6 godzin. Galeria Kaskada al. Niepodległości 3670-404 Szczecin

18.04

Poniedziałek

18:00
seria artykułów medycznych na instagram

Edukacja prozdrowotna odbiorców profilu na instagramie ifmsa_poland_szczecin - redagowanie artykułów.

09.04

Sobota

10:00
Skonsultuj z Farmaceutą

Skonsultuj z Farmaceutą to akcja organizowana w Szczecinie przez PTSF oddział Szczecin, która odbyła sie 9 kwietnia w godzinach 10.00-16.00 w CH Turzyn. Wolontariusze IFMSA-Poland oddział Szczecin także mieli mozliwość uczestnictwa w akcji, poprzez organizację stanowisk "Ratowanie na Spontanie" i "MarrowHero". Akcja mała według kryteriów d, e, j    CH Turzyn ul. Bohaterów Warszawy 40 70-342, Szczecin

05.04

Wtorek

15:00
Nakręć się na pomaganie - edycja TOZ

Wiosenna edycja akcji "Nakręć się na pomaganie", podczas której nakrętki zbierane są do pojemników, umieszczonych w budynkach domów studenckich oraz biblioteki, a następnie przekazane do Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Szczecinie. Akcja pojedyncza, mała

31.03

Czwartek

12:00
Dzień Prawa Medycznego

Dzień Prawa Medycznego to wydarzenie organizowane przez Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego w dniu 31 marca 2022. Wolontariusze IFMSA-Poland oddział Szczecin byli obecni od 12.00 do 15.00 na wydarzeniu na stanowiskach: - Zaburzenia Odżywiania - Marrow Hero - Ratowanie na Spontanie Akcja mała według kryteriów: d, e, j

14.03

Poniedziałek

09:00
Szpital Pluszowego Misia

Przedsięwzięcie prowadzone jest w formie zabawy. Każdy z przedszkolaków wciela się w rolę opiekuna swojego „chorego” misia, którego zadaniem studentów – lekarzy jest wyleczyć. Staramy się, aby cała zabawa jak najbardziej przypominała realistyczną sytuację, by maluch w przyszłości jak najlepiej odnalazł się w szpitalnym otoczeniu.

11.03

Piątek

14:00
Pora Seniora

Akcja aktywizująca seniorów Szczecińskiego DPS'u zajmującego się osobami z postępującym AD. W trakciej akcji studenci rozmawiają z seniorami, grają z nimi w gry pamięciowe i starają się umilić czas podopiecznym DPS'u, a także odciążyć pracowników placówki, którym ciężko przez blisko 12 h zajmować się tak liczną grupą seniorów. Akcja cykliczna (piąta), mała wg "Regulaminu rozliczania działalności członków IFMSA-Poland"

08.03

Wtorek

11:30
Pora seniora

Akcja aktywizująca seniorów Szczecińskiego DPS'u zajmującego się osobami z postępującym AD. W trakciej akcji studenci rozmawiają z seniorami, grają z nimi w gry pamięciowe i starają się umilić czas podopiecznym DPS'u, a także odciążyć pracowników placówki, którym ciężko przez blisko 12 h zajmować się tak liczną grupą seniorów. Akcja cykliczna (czwarta), mała wg "Regulaminu rozliczania działalności członków IFMSA-Poland"

07.03

Poniedziałek

13:00
Pomoc dla Ukrainy

Akcja pomocy Ukrainie. Uczestnicy przynosili dary dla Ukrainy, które zostały przekazane do Związku Ukraińców w Polsce - odział Szczecin, w celu wysłania do Ukrainy. Akcję wsparły również inne organizacje studenckie, zarówno w przeprowadzeniu, jak i promocji zbiórki. Promowana była także pomoc psychologiczna dla studentów naszej uczelni z Ukrainy w tym trudnym czasie. Akcja trwała dwa tygodnie. Wolontariusze odbierali dary od darczyńców - wśród nich byli studenci PUM oraz osoby niezwiązane z uczelnią. Akcja pojedyncza, średnia wg "Kryteriów rozliczania działalności członków IFMSA- Poland" (c,e,g,i).

05.03

Sobota

10:00
Ratowanie na Spontanie & Profilaktyka w Zdrowiu

„Ratowanie na Spontanie & Profilaktyka w Zdrowiu” jest akcją edukacyjną, prozdrowotną i społeczną organizowaną poraz pierwszy oddziale Szczecin. Akcja została zorganizowana w CHR Galaxy w Szczecinie 5 marca 2022 w godzinach 10.00-16.00. Akcja składała się z programu "Ratowanie na Spontanie" - fantom RKO i defibrylator ćwiczeniowy oraz "Zaburzenia Odżywiania" - stolik informacyjny o najczęstszych zaburzeniach odżywiania. Podczas akcji wolontariusze sprawdzali też stan glikemii przygodnej i wykonywali pomiar ciśnienia tętniczego u chętnych osób. W akcji uczestniczyły też koła naukowe z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego też: -Koło Naukowe Położnictwa im. Stanisławy Leszczyńskiej, które prowadziło edukację na temat raka szyjki macicy, żywienia kobiet w...

22.02

Wtorek

20:00
Poznaj Swoją Specjalizację: chirurgia ogólna

Projekt Poznaj Swoją Specjalizację to cykl spotkań z lekarzami różnych specjalizacji, podczas których studeci mogą zadawać prelegentowi pytania i poznać specyfikę poszczególnych specjalizacji: jak wyglądają dyżury, rezydentura, typowy dzień lekarza, zarobki, zakres obowiązków. Tym razem bohaterką spotkania była Pani Doktor, która zdradziła tajniki chirurgii ogólnej. Spotkanie odbyło się na platformie MS Teams, trwało 1,5 godziny. Słuchacze mieli możliwość zadawania pytań przez własny mikrofon albo przez formularz google.

22.02

Wtorek

16:00
Warsztaty kardiologiczne

Warsztaty kardiologiczne mają na celu podniesienie kompetencji studentów i studentek kierunków medycznych w zakresie kardiologii. Warsztaty praktyczne poprzedzone były prelekcją, prowadzoną na poziomie podstawowym przez Jarosława Paducha- Przewodniczącego SKN Kardiologii PUM oraz Natalię Mrzywkę- STN PUM, zaś na poziomie rozszerzonym przez Macieja Józwę- lekarza rezydenta, odział kardiologii i kardiologii inwazyjnej, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie. Uczestnicy mieli okazję nauczyć się: -Podstaw fizjologii serca, na których bazuje badanie EKG -Prawidłowego położenia elektrod kończynowych i przedsercowych -Schematu opisu badania EKG    -Podstawowej nomenklatury -Fizjologicznych wartości załamków, odstępów i odcinków -Rozpoznawania podstawowych patologii takich jak: zaburzenia przewodnictwa, zawał z uniesieniem odcinka...

19.02

Sobota

18:00
Poznaj Swoją Specjalizację: radiologia i diagnostyka obrazowa

Projekt Poznaj Swoją Specjalizację to cykl spotkań z lekarzami różnych specjalizacji, podczas których studeci mogą zadawać prelegentowi pytania i poznać specyfikę poszczególnych specjalizacji: jak wyglądają dyżury, rezydentura, typowy dzień lekarza, zarobki, zakres obowiązków. Tym razem bohaterem spotkania był lekarz, który zdradził tajniki radiologii i diagnostyki obrazowej. Spotkanie odbyło się na platformie MS Teams, trwało 1,5 godziny. Słuchacze mieli możliwość zadawania pytań przez własny mikrofon albo przez formularz google.

08.02

Wtorek

18:00
Poznaj Swoją Specjalizację: ginekologia i położnictwo

Projekt Poznaj Swoją Specjalizację to cykl spotkań z lekarzami różnych specjalizacji, podczas których studeci mogą zadawać prelegentowi pytania i poznać specyfikę poszczególnych specjalizacji: jak wyglądają dyżury, rezydentura, typowy dzień lekarza, zarobki, zakres obowiązków. Tym razem bohaterką spotkania była Pani Doktor, która zdradziła tajniki ginekologii i położnictwa. Spotkanie odbyło się na platformie MS Teams, trwało 1,5 godziny. Słuchacze mieli możliwość zadawania pytań przez własny mikrofon albo przez formularz google.

31.01

Poniedziałek

18:30
Poznaj Swoją Specjalizację: neonatologia

Projekt Poznaj Swoją Specjalizację to cykl spotkań z lekarzami różnych specjalizacji, podczas których studeci mogą zadawać prelegentowi pytania i poznać specyfikę poszczególnych specjalizacji: jak wyglądają dyżury, rezydentura, typowy dzień lekarza, zarobki, zakres obowiązków. Tym razem bohaterką spotkania była Pani Doktor, która zdradziła tajniki neonatologii. Spotkanie zostało przeprowadzone na platformie MS Teams. Trwało godzinę, słuchacze mieli możliwość zadawania pytań przez formularz google. 

23.01

Niedziela

19:00
Spotkanie informacyjne: ,,Poznaj ifemse!''

23.01.2022r. o godz. 19:00 odbyło się spotkanie informacyjne Oddziału Szczecin IFMSA-Poland na MS Teams. Omówiono między innymi poniższe tematy: Jak zostać członkiem oddziału? – czyli instrukcja krok po kroku. Czym zajmuje się IFMSA-Poland? - czyli o 6 programach stałych naszej organizacji i jak możesz w nich działać. Dlaczego warto? Co możesz zyskać? – czyli o wyjazdach na wymarzone praktyki zagraniczne i zagranicznych projektach naukowych, warsztatach umiejętności praktycznych (szycia chirurgicznego, USG) i umiejętności miękkich, nabywaniu doświadczenia w pracy z pacjentem od przedszkolaka do seniora i wiele, wiele więcej! Jak wziąć udział w akcji? Kim jest KLP? – czyli jak zapisywać się...