Wtorek
Akcja Jądro wiedzy (dawniej Męskie sprawy) ma na celu poszerzenie wśród młodzieży świadomości na temat zdrowia reprodukcyjnego, zwrócenie uwagi na profilaktykę nowotworów i infekcji przenoszonych drogą płciową, zwłaszcza dotyczących męskiego ukłądu rozrodczego. Uczniom przedstawiane są podstawowe informacje na temat anatomii męskiego układu rozrodczego, nowotworów jądra i stanów patologicznych jąder i prącia, STI i antykoncepcji. Zajęcia prowadzone są w ramach Peer Eduaction. Łącznie wyedukowaliśmy ponad 160 osób.
Wtorek
14.01.2025 odbył się kolejny quiz powtórkowy dla studentów pierwszego roku kierunku lekarskiego. Tym razem omawianym preparatem była ośrodkowy układ nerwowy. Zwycięzcy rywalizacji otrzymali nagrody.
Czwartek
W czwartek 12.12.2024r. odbyła się świąteczna integracja oddziału w Domu Studenckim nr 3 w Szczecinie. Na członków Stowarzyszenia czekał słodki poczęstunek, wspólne granie w gry planszowe, wspólne śpiewanie świątecznych piosenek, a także pakowanie prezentów na tegoroczną edycję "Szlachetnej Paczki" organizowanej na naszej uczelni.
Poniedziałek
Akcja polegała na wykonaniu kartek świątecznych z życzeniami dla ciężko chorych dzieci m.in. z oddziału onkologii i hematalogii dziecięcej. Kartki następnie zostały rozdane na oddziałach przez studentów PUM. Akcja odbywała się stacjonarnie z możliwością dostarczenia kartek do koordynatora akcji.
Poniedziałek
Maraton Pisania Listów akcja dotycząca pisania listów w imieniu więźniów politycznych dotyczące ich uniewinnienia
Poniedziałek
02.12.2024 odbył się kolejny quiz powtórkowy dla studentów pierwszego roku kierunku lekarskiego. Tym razem omawianym preparatem była głowa. Zwycięzcy rywalizacji otrzymali nagrody.
Niedziela
W ramach akcji zostały podświetlone na czerwono Dźwigozaury oraz Filharmonia Szczecińska. Dodatkowo powstał informacyjny post na fanpage'u instagrmowym IFMSA Poland - Oddzial Szczecin.
Sobota
Do tegorocznej edycji akcji "Szlachetna Paczka" zostali zaproszeni wszyscy studenci Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. W dniach 30.11-10.12.2024 odbyła się zbiórka pieniędzy (online) dla wybranej rodziny, a następnie grupa wolontariuszy wybrała się do centrum handlowego aby zakupić wszystkie artykuły, które znajdowały się na liście potrzeb. Łącznie nasza uczelnia uzbierała 3500 zł Szczecin
Czwartek
28 listopada odbyło się drugie spotkanie w ramach akcji Poznaj Swoją Specjalizację. Tym razem przyjechali do nas goście z prywatnej Kliniki Asklepios w Pasewalku. Dr Rafał Krzysztopik oraz dr Bernd Mullejans podzielili się z nami swoją wiedzą i doświadczeniem na temat pracy w niemieckim systemie opieki zdrowotnej. Wydarzenie odbyło się m.in. we współpracy z Welcome Center, które zorganizowało dla uzestników wizytę studyjną w Klinice, która odbyła sie 11.12.2024r.
Poniedziałek
Akcja mająca na celu zwiększanie w społeczeństwie poziomu wiedzy dotyczącej raka jądra i prostaty, zwłaszcza w zakresie profilaktyki tych nowotworów oraz propagowanie zachowań prozdrowotnych w tym wykonywania badań profilaktycznych. W ramach akcji wystawiono stanowisko w politechnice Morskiej w ramach Dnia Studenta, gdzie wolontariusze edukowali studentów na temat raka prostaty.
Sobota
Akcja mająca na celu zwiększanie w społeczeństwie poziomu wiedzy dotyczącej raka jądra i prostaty, zwłaszcza w zakresie profilaktyki tych nowotworów oraz propagowanie zachowań prozdrowotnych w tym wykonywania badań profilaktycznych. W ramach tegorocznej edycji wolontariusze rozdawali ulotki i edukowali przechodniów w Galerii Galaxy.
Piątek
Akcja skierowana jest do dzieci, które ze względu na swój stan zdrowia, w okresie świąt Bożego Narodzenia, muszą pozostać w szpitalnych łóżkach. Głównym założeniem projektu jest, aby każde dziecko w Polsce, w okresie świątecznym mogło poczuć tą magiczną atmosferę i otrzymało prezenty. Drugą opcja tego projektu jest zebranie funduszy na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych. Fundusze na zakup upominków zbierane są w różnoraki sposób: niepubliczne zbiórki, kiermasze, aukcje, koncerty i imprezy charytatywne. Przed świętami, w szpitalach prezenty rozdają wolontariusze przebrani za mikołaje, mikołajki, aniołki i postacie z bajek.
Czwartek
„Zdrowie pod Kontrolą” jest cykliczną akcją edukacyjną, prozdrowotną i społeczną, w którą angażuje się 19 Oddziałów Miedzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland. W poprzednich latach, nasze wydarzenie odbywało się w galeriach handlowych, gdzie wszystkim zainteresowanym mierzyliśmy podstawowe parametry zdrowotne, takie jak poziom glukozy we krwi czy wartość ciśnienia tętniczego i wiele innych.
Środa
6 listopada odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu Poznaj Swoją Specjalizację. Tego dnia wyruszyliśmy w podróż z lek. Mateuszem Rybickim aż do Szwecji i mieliśmy okazję poznać, jak wygląda medycyna rodzinna w tymże kraju. Spotkanie uświetniła lektorka jęz. szwedzkiego Aneta Swatek, która przybliżyła nam podstawy tego języka. Po spotkaniu chętni wybrali się na integrację w jednym ze szczecińskich lokali.
Poniedziałek
04.11.2024 odbył się quiz powtórkowy dla studentów pierwszego roku kierunku lekarskiego. W rywalizacji wzięło udział ponad 100 osób, a zwycięzcy otrzymali nagrody.
Środa
23.10.2024 odbyło się spotkanie informacyjne w Bibliotece Głównej PUM. Spotkaniu towarzyszył "Jarmark" Programów Stałych, gdzie uczestnicy mogli poznać LOME, LORĘ, LPO i LORPa. Na koniec zorganizowaliśmy quiz wiedzy o "ifemsie", w którym wzięło udział ponad 40 osób.
Niedziela
Organziacja konferencji "Od diagnozy do zdrowia-eksperci o walce z rakiem piersi". Planowana liczba osób- 150, rzeczywista liczba osób ok 100. Wydarzenie skierowane zarówno do przedstawicieli środowiska medycznego, studentów jak i pacjentek. Został zapewniony posiłek dla uczestników a także orzerwa kawowa. Ponadto prelegenci dostali podziękowania oraz upominki.
Sobota
Współorganizacja Marszu Różowej Wstążki wraz z Fundacją MOŻESZ. Marsz odbył sie ulicami Szczecina- od Pomnika Gryfa Pomorskiego do Filharmonii. Na końcu został zwińczony podsumowaniem w Filharmonii. Wolontariusze w Filharmonii, edukowali na temat samobadania pirsi, profilaktyki nowotworu piersi, dokonywali pomiarów ciśnienia i uczyli jak prawidłowo robić RKO.
Wtorek
W 2023r. wdrożyliśmy nowy program Buddies - grup dla nowych studentów ze studentami starszych roczników - które spełniły swoją rolę. Wolontariusze aktywnie działali w Buddies cały rok, pomagając pierwszakom w trudnych chwilach.
Piątek
Akcja stancjonarna w Filharmonii Sczecińskiej na wernisażu. Wolontariusze edukaowali uczestników na temat prawidłowego samobadania, czynnikach ryzyka i statystykach dotyczących nowotwory piersi, a także rozdawali ulotki.