Akcje

24.04

Sobota

13:00
Kino SCORP'ion

Pierwsze z tego cyklu spotkanie online, podczas którego będziemy dyskutować na temat filmu, w tej edycji "Selma". Spotkanie odbędzie się na platformie "Skype" i będzie miało przebieg podobny do spotkan dyskusyjnych klubów książki.

26.03

Piątek

00:00
LAWENDOWY DZIEŃ (PURPLE DAY) MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ EPILEPSJI

Artykuł z okazji Międzynarodowego Dnia Epilepsji ( Lawendowy Dzień - Purple Day)

23.03

Wtorek

13:15
Marzycielska Poczta - wersja wielkanocna

Marzycielska Poczta to akcja charytatywna polegająca na pisaniu listów do przewlekle chorych dzieci. W tym roku jako SCORP rozszerzamy akcję o wersję wielkanocną - kartki świąteczne dla seniorów oraz dzieci.

20.03

Sobota

11:00
WOŚP

Konkurs z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sprawdzający znajomość działanie Fundacji poslskich w kraju i na świecie! 

20.03

Sobota

00:00
WOŚP

Konkurs z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, sprawdzający znajomość działanie Fundacji poslskich w kraju i na świecie! 

08.03

Poniedziałek

20:45
Tydzień Nerek

Z okazji Światowego Dnia Nerek przybliżamy naszym obserwatorom tematy okołonefrologiczne ;)

22.02

Poniedziałek

20:45
Światowy Dzień Walki z Depresją

Seria artykułów w tematyce depresji. Rozruszajmy instagrama i facebooka!

25.01

Poniedziałek

11:00
Szpital Pluszowego Misia- edycja pierwsza

  Ze względu na obecną sytuację epidemiczną,  przenieśliśmy się do internetu. Od poniedziałku do piątku publikujemy filmiki ze specjalistami w określonej dziedzinie.  Rozpoczynamy od higieny jamy ustnej, o której opowiada doktor stomatolog. Przybliżamy dzieciom także tematykę zdrowego odżywiania i sportu, poprzez pokazanie przepisu na zdrowe ciastka i krótkiego treningu. Pamiętamy również o wskazówkach oraz ciekawostkach medycznych, które prezentuje lekarz pediatra. Akcja jest objęta  Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin Pana Piotra Krzystka i Patronatem Honorowym JM Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prof. dra hab. n. med. Bogusława Machalińskiego.

10.12

Czwartek

00:00
SCORP Week

SCORP Week to tylko symbolicznie tydzień, natomiast powinien trwać jak najdłużej, dlatego w naszym oddziale trwa aż 11 dni. Jest to czas poświęcony uświadamianiu ludzi o prawach człowieka i zwierząt oraz o metodach dbania o środowisko. Akcja odbywa się w postaci online. W trakcie pierwszych dziesięciu dni, które zaczynają się 10 grudnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, będziemy udostępniać artykuły o tematyce naszych akcji, natomiast zwieńczeniem akcji jest tzw. Prawy Wieczór, czyli debata przeprowadzona z studentami prawa. Serdecznie zapraszamy, Szczecińskie SCORP'iony Link do wydarzenia: https://fb.me/e/133uEeZoZ

09.12

Środa

20:30
Testowy szablon Akcji

Opis lorem ipsum

05.12

Sobota

18:00
Miś pod Szpitalną Choinkę

Akcja ma na celu napełnić radością małych pacjentów, którzy świąteczny czas spędzają wśród szpitalnych ścian.  W tym roku po raz pierwszy przenosimy się do Internetu – organizujemy charytatywny, mikołajkowy koncert sanah – z którego cały dochód zostanie przeznaczony na zakup prezentów dla maluchów.  

04.12

Piątek

18:00
Psychiatria też dla ludzi - seminarium dla Akademii Morskiej

Podczas seminarium przedstawiliśmy Akademii Morskiej podstawowe zagadnienia odnośnie zaburzeń psychicznych oraz zachęciliśmy do dbania o swoją strefę psyche. Omówiliśmy też zagadnienia praktyczne, takie jak: jak udać się na NFZ po pomoc do specjalisty, jakie są sposoby na radzenie sobie z stresem i problemami psychicznymi, jak dieta wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Zachęciliśmy uczestników do zastanowienia się nad różnymi kwestiami dotyczącymi zdrowia psychicznego, jak i do tego, aby przestać traktować choroby psychiczne, jako temat tabu. 

01.12

Wtorek

12:15
Szlachetna Paczka

Akcja zbierania niezbędnych rzeczy dla potrzebującej rodziny

23.11

Poniedziałek

14:45
Tydzień ZPK

Cykliczna akcja mająca na celu przypomnienie zasad profilaktyki oraz ogólnie pojętego zdrowia. W tym roku przenieśliśmy się na fp na facebooku oraz instagram. Będą gwiazdy! Zapraszamy :D

07.11

Sobota

09:00
4. Konferencja "Medycy dla Afryki"

A. Patronat Prezyndta Miasta, Fundacji Polska Misja dla Afryki, Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie w Szczecinie, Patronat Honorowy PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Patronat Honorowy Fundacja Dzieci Afryki, Patronat Honorowy Salezjańska Fundacja Misyjna "Don Bosco" ,   B. Rabat na Ksiażki od PZWL plus ksiażki na konkurs od PZWL, gadżety od Fudnacji Dzieci dla Afryki C. Patronat Medialny Medycyna Praktyczna i Medtube Polska D. Platforma Click to Meeting E. W konferencji uczestniczyło 160 osób Fi. Artykuł w Panorama 7 Fii. Wzmianka w serwie MEDtube Polsa i medycyna praktyczna. Fiv. Grafiki na fanpagu i Evencie H. 8 prelegentów

30.09

Środa

21:00
Rozliczenie Zarządu Oddziału 2019/2020

Rozliczenie Zarządu Oddziału za rok akademicki 2019/2020

28.09

Poniedziałek

10:00
Osteoporoza

Akcja informacyjna na temat osteoporozy przeprowadzona za pomocą kanałów internetowych

19.08

Środa

18:00
Webinar rozliczanie akcji

Szkolenie online mające na celu naukę rozliczania akcji w nowym systemie intranet. 

11.05

Poniedziałek

00:00
Tramwaj zwany pożądaniem

Akcja "Tramwaj zwany pożądaniem", w tym roku miała nieco inny charakter z uwagi na pandamię Sars-Cov-19. Z tego względu, edukacja przebiegała w formie online. Do naszych odbiorców należeli użytkownicy Facebooka i Instagrama. W ramach promocji zdrowia reprodukcyjnego udostępniane były posty informacyjne, quizy oraz ciekawoski w zakresie HIV i AIDS.

24.04

Piątek

14:00
Pora seniora

Akcja mająca na celu aktywizację seniorów szczecińckisch z DPS'uu na ul. Krasińskiego. Akcja że względów epidemiologicznych się nie odbyła.