Akcje

22.02

Poniedziałek

20:45
Światowy Dzień Walki z Depresją

Seria artykułów w tematyce depresji. Rozruszajmy instagrama i facebooka!

25.01

Poniedziałek

11:00
Szpital Pluszowego Misia- edycja pierwsza

  Ze względu na obecną sytuację epidemiczną,  przenieśliśmy się do internetu. Od poniedziałku do piątku publikujemy filmiki ze specjalistami w określonej dziedzinie.  Rozpoczynamy od higieny jamy ustnej, o której opowiada doktor stomatolog. Przybliżamy dzieciom także tematykę zdrowego odżywiania i sportu, poprzez pokazanie przepisu na zdrowe ciastka i krótkiego treningu. Pamiętamy również o wskazówkach oraz ciekawostkach medycznych, które prezentuje lekarz pediatra. Akcja jest objęta  Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Szczecin Pana Piotra Krzystka i Patronatem Honorowym JM Rektora Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie prof. dra hab. n. med. Bogusława Machalińskiego.

10.12

Czwartek

00:00
SCORP Week

SCORP Week to tylko symbolicznie tydzień, natomiast powinien trwać jak najdłużej, dlatego w naszym oddziale trwa aż 11 dni. Jest to czas poświęcony uświadamianiu ludzi o prawach człowieka i zwierząt oraz o metodach dbania o środowisko. Akcja odbywa się w postaci online. W trakcie pierwszych dziesięciu dni, które zaczynają się 10 grudnia, czyli w Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka, będziemy udostępniać artykuły o tematyce naszych akcji, natomiast zwieńczeniem akcji jest tzw. Prawy Wieczór, czyli debata przeprowadzona z studentami prawa. Serdecznie zapraszamy, Szczecińskie SCORP'iony Link do wydarzenia: https://fb.me/e/133uEeZoZ

09.12

Środa

20:30
Testowy szablon Akcji

Opis lorem ipsum

05.12

Sobota

18:00
Miś pod Szpitalną Choinkę

Akcja ma na celu napełnić radością małych pacjentów, którzy świąteczny czas spędzają wśród szpitalnych ścian.  W tym roku po raz pierwszy przenosimy się do Internetu – organizujemy charytatywny, mikołajkowy koncert sanah – z którego cały dochód zostanie przeznaczony na zakup prezentów dla maluchów.  

04.12

Piątek

18:00
Psychiatria też dla ludzi - seminarium dla Akademii Morskiej

Podczas seminarium przedstawiliśmy Akademii Morskiej podstawowe zagadnienia odnośnie zaburzeń psychicznych oraz zachęciliśmy do dbania o swoją strefę psyche. Omówiliśmy też zagadnienia praktyczne, takie jak: jak udać się na NFZ po pomoc do specjalisty, jakie są sposoby na radzenie sobie z stresem i problemami psychicznymi, jak dieta wpływa na nasze zdrowie psychiczne. Zachęciliśmy uczestników do zastanowienia się nad różnymi kwestiami dotyczącymi zdrowia psychicznego, jak i do tego, aby przestać traktować choroby psychiczne, jako temat tabu. 

01.12

Wtorek

12:15
Szlachetna Paczka

Akcja zbierania niezbędnych rzeczy dla potrzebującej rodziny

23.11

Poniedziałek

14:45
Tydzień ZPK

Cykliczna akcja mająca na celu przypomnienie zasad profilaktyki oraz ogólnie pojętego zdrowia. W tym roku przenieśliśmy się na fp na facebooku oraz instagram. Będą gwiazdy! Zapraszamy :D

07.11

Sobota

09:00
4. Konferencja "Medycy dla Afryki"

A. Patronat Prezyndta Miasta, Fundacji Polska Misja dla Afryki, Okręgowa Izba Lekarska w Szczecinie w Szczecinie, Patronat Honorowy PZWL Wydawnictwo Lekarskie, Patronat Honorowy Fundacja Dzieci Afryki, Patronat Honorowy Salezjańska Fundacja Misyjna "Don Bosco" ,   B. Rabat na Ksiażki od PZWL plus ksiażki na konkurs od PZWL, gadżety od Fudnacji Dzieci dla Afryki C. Patronat Medialny Medycyna Praktyczna i Medtube Polska D. Platforma Click to Meeting E. W konferencji uczestniczyło 160 osób Fi. Artykuł w Panorama 7 Fii. Wzmianka w serwie MEDtube Polsa i medycyna praktyczna. Fiv. Grafiki na fanpagu i Evencie H. 8 prelegentów

30.09

Środa

21:00
Rozliczenie Zarządu Oddziału 2019/2020

Rozliczenie Zarządu Oddziału za rok akademicki 2019/2020

28.09

Poniedziałek

10:00
Osteoporoza

Akcja informacyjna na temat osteoporozy przeprowadzona za pomocą kanałów internetowych

19.08

Środa

18:00
Webinar rozliczanie akcji

Szkolenie online mające na celu naukę rozliczania akcji w nowym systemie intranet. 

11.05

Poniedziałek

00:00
Tramwaj zwany pożądaniem

Akcja "Tramwaj zwany pożądaniem", w tym roku miała nieco inny charakter z uwagi na pandamię Sars-Cov-19. Z tego względu, edukacja przebiegała w formie online. Do naszych odbiorców należeli użytkownicy Facebooka i Instagrama. W ramach promocji zdrowia reprodukcyjnego udostępniane były posty informacyjne, quizy oraz ciekawoski w zakresie HIV i AIDS.

24.04

Piątek

14:00
Pora seniora

Akcja mająca na celu aktywizację seniorów szczecińckisch z DPS'uu na ul. Krasińskiego. Akcja że względów epidemiologicznych się nie odbyła. 

10.04

Piątek

00:00
Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku

Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku pod nazwą "Zostań w domu Dawcą Szpiku" to akcja mała wg. regulaminu, podczas której na wydarzeniu na Facebooku co kilka dni przez dwa tygodnie publikowane były posty upowszechniające ideę dawstwa szpiku, obalające najbardziej powszechne mity dotyczące tego tematu i zachęcające do samodzielnego zamówienia pakietu rejestracyjnego do bazy potencjalnych dawców szpiku.

09.03

Poniedziałek

08:00
Mierzenie glikemii w WSSE

Akcja na zaproszenie WSSE. Pomiary glikemii wykonywane dla pracowników w ramach opieki zakładu pracy nad zatrudnionymi. Wspaniała inicjatywa!

03.03

Wtorek

11:00
Szpital pluszowego misia

Akcja, która pokazuje najmłodszym pracę lekarza i wprowadza wiadomości o zdrowym życiu oraz profilaktyce 

28.02

Piątek

14:00
Pora seniora

Akcja mająca na celu pomoc senirom z DPS'u na ul. Krasińskiego. Akcja cykliczna (dziesiąta) oraz mała (d) wg "Kryteriów rozliczania działalności członków IFMSA-Poland". Wolontariusze w trakcie akcji przesiadywali z seniorami i wykonywali z nimi różne zadania, w celu walki z Alzheimerem. W trakcie akcji, po raz pierwszy wykorzystano pomoce zakupione z dofinansowania.

24.02

Poniedziałek

16:00
HOW into SCOPH

Akcja mająca na celu poszerzenie wiedzy studentów dotyczącej procedur mierzenia glikemii, ciśnienia, wydolności oddechowej oraz zapoznanie ich z działalnością SCOPH oddziału Szczecin. Akcja pojedyncza, mała wg Kryteriów Rozliczania Działalności Członków IFMSA-Poland (pdpkt. "h"; "j").

21.02

Piątek

14:00
Pora seniora

Akcja mająca na celu pomoc senirom z DPS'u na ul. Krasińskiego. Akcja cykliczna (dziewiąta) oraz mała (d) wg "Kryteriów rozliczania działalności członków IFMSA-Poland". Wolontariusze w trakcie akcji przesiadywali z seniorami i wykonywali z nimi różne zadania, w celu walki z Alzheimerem.