Akcje

09.04

Wtorek

14:00
Paragrafka

Razem ze studentami prawa należących do ELSA, zorganizowaliśmy dwudniowe wydarzenie, które miało na celu zbliżenie dwóch dyscyplin, prawa i medycyny. Pierwszego dnia odbyły się spotkania z prawnikami w auli Rektoratu PUM, których tematyka głównie skupiała się na etycznych i prawnych aspektach wprowadzenia do użytku sztucznej inteligencji. Drugiego dnia w salach Uniwersytetu Szczecińskiego studenci wzięli udział w warsztatach poświęconych udzielania pierwszej pomocy. 

06.04

Sobota

10:00
Pink Lips

Akcja odbyła się w ramach projektu Dbam o Zdrowie. Zostało wystawione stanowisko Pink Lips z fantomami piersi i macicy, a także ulotkami. Wolontariusze edukowali przechodniów na temat raka szyjki macicy, szczepień przeciwko HPV oraz raka piersi. 

26.03

Wtorek

18:00
Warsztaty gipsowania

26 marca odbyły się pierwsze w naszym oddziale Warszataty gipsowania. Uczestnicy zostali zapoznani z technikami gipsowania rozmaitych złamań. Rozmawialiśmy o różnicach w gojeniu kości u dorosłych i dzieci, przeanalizowaliśmy zdjęcia rentgenowskie, oraz przećwiczyliśmy gipsowanie na sobie.

18.03

Poniedziałek

18:30
anatomia w pigułce - kończyny

W marcu odbył się kolejny quiz powtórkowy dla studentów pierwszego roku kierunku lekarskiego, w którym uczestniczyło około 20 studentów. Wzięli udział w rywalizacji, podczas której usystematyzowali wiedzę przed kolokwium. 

16.03

Sobota

12:30
Poznaj Swoją Specjalizację: Interna, Anastezjologia, Onkologia kliniczna

Projekt Poznaj Swoją Specjalizację to cykl spotkań z lekarzami różnych specjalizacji, podczas których studeci mogą zadawać prelegentowi pytania i poznać specyfikę poszczególnych specjalizacji: jak wyglądają dyżury, rezydentura, typowy dzień lekarza, zarobki, zakres obowiązków. Tym razem bohaterami trzech spotkań byli: prof. Leszek Domański, który zdradził tajniki Medycyny Chorób Wewnętrznych (interna), lek. Igor Karolak, który zdradził tajniki Anastezjologii oraz prof. Tomasz Byrski, który zdradził tajniki onkologii klinicznej. Spotkanie zostało przeprowadzone w formie trzech prelekcji (każda trwająca godzinę) bez wcześniejszego formularza do zadawania pytań. Po kazdej prelekcji odbyła się 30 minutowa przerwa kawowa.

09.03

Sobota

12:00
Artykuł do Biuletynu PUM

Na prośbę Sz. P. Dyrektor Biblioteki Głównej Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie przygotowano artykuł do nr 3-4(221-222)2023 Biuletynu Informacyjnego PUM o działalności IFMSA-Poland Oddział Szczecin

08.03

Piątek

10:15
I ty możesz zostać medykiem

Kolejna z akcji z serii „ I ty możesz zostać medykiem”. Wolontariuszka poruszyła z młodzieżą temat matury, jak się do niej przygotować, dała jej cenne porady. Porozmawiała z nimi również na temat studiowania na kierunku lekarskim. Akcja obejmowała 2 spotkania, 8 marca i 5 kwietnia bieżącego roku, uczestniczyło w niej na 1 spotkaniu 25 osób a na drugim 35

06.03

Środa

10:00
Pink Lips

Z okazji zbliżającego się dnia kobiet w Galerii Molo zostało wystawione stanowisko Pink Lips, gdzie wolontariusze edukowali przechodniów na temat raka szyjki macicy, HPV i raka piersi. Akcja została przeprowadzona w ramach akcji parasol Pink Lips.

05.03

Wtorek

14:00
TRENING Umiejętności Miękkich - "Decyzja należy do Ciebie"

05 marca odbył się kolejny Trening Umiejętności Miękkich - na warsztat trafiła decyzyjność. Lokalna Trenerka IFMSA-Poland, Oliwia Olejnik, zabrała uczestników w świat wyborów i tego, jak powinno się wybierać - w końcu decyzja należy do nas!Spotkanie odbyło się w sali seminaryjnej Biblioteki Głównej PUM. Spotkanie odbyło się w Bibliotece Głównej PUM.  

14.02

Środa

12:00
EduMedycznie

Chętni wolontariusze przygotowują ciekawostki medyczne na temat wybranych przez siebie dni związanych ze zdrowiem, a następnie te informacje pojawiają się na grafikach na Instagram Stories IFMSA-Poland Oddział Szczecin.

14.02

Środa

09:30
I ty możesz zostać medykiem

Kolejna akcja z serii „ I ty możesz zostać medykiem” została przeprowadzona w LO I w Koszalinie. Opowiadaliśmy uczniom klas 3 i 4 liceów o przygotowaniu do matury, rekrutacji na studia medyczne oraz o samych studiach medycznych, akcja trwała 2 godziny lekcyjne i obejmowała uczniów z 4 klas o profilu biologiczno- chemicznym 

08.02

Czwartek

09:00
quiz instagram - jama brzuszna i miednica

Quiz na instagramie w ramach ostatecznej powtórki do kolokwium, które było tego samego dnia wieczorem. 

07.02

Środa

15:00
Odwrócone Targi Akademickie

Udział w Odwróconych Targach Akademickich 2024, wystawienie stanowiska IFMSA-Poland oddział Szczecin.

05.02

Poniedziałek

18:30
Anatomia w pigułce - jama brzuszna i miednica

5 lutego został zoorganizowany kolejny quiz powtórkowy z anatomii, kierowany głównie dla studentów pierwszego roku kierunku lekarskiego, których czeka kolokwium z jamy brzusznej i miednicy. Tym razem w akcji wzięły udział 43 osoby, które w 9 grupach walczyły o zdobycie nagród. 

01.02

Czwartek

12:00
I ty możesz zostać medykiem

1 lutego 2024 roku odbyła się nasza pierwsza akcja z cyklu „ I ty możesz zostać medykiem". Polegała ona na tym, że jako studenci kierunku lekarskiego przyszliśmy do naszych młodszych kolegów z 4 klas profilu biologiczno-chemicznego i opowiadaliśmy im jak my z perspektywy czasu wspominamy nasze przygotowania do matury, jak one wyglądały, zwracaliśmy uwagę na najistotniejsze aspekty nauki i rozwiązywania testów, przedstawiliśmy jak wyglada proces rekrutacji na studia medyczne, opisaliśmy kroki rekrutacji, zaznajomiliśmy uczniów z aspektami na które my nie zwracaliśmy uwagi jako maturzyści, a uważamy, że są one bardzo istotne. Na końcu odpowiadaliśmy młodzieży na nurtujące ich pytania, których...

29.01

Poniedziałek

12:00
Pink Ice PUMy

Akcja w ramach parasola Pink Lips. Wolontariusze rozdawali ulotki i edukowali studentów PUMu na lodowisku. 

28.01

Niedziela

12:00
WOŚP Galaxy (Mierzenie ciśnienia i Ratowanie na spontanie)

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mierzyliśmy ciśnienie oraz uczyliśmy udzielania pierwszej pomocy na stanowisku Ratowanie na spontanie.

28.01

Niedziela

12:00
Pink Lips Galaxy

Akcja odbyła się w ramach akcji Pink Lips. Wolontariusze edukowali różne grupy osób, a także rozdawali ulotki. 

28.01

Niedziela

10:00
Pink Lips Przecław

Akcja stacjonarna zorganizowana w ramach akcji Pink Lips.Wolontariusze edukowali na temat raka szyjki macicy oraz rozdawali ulotki i naklejki. 

28.01

Niedziela

10:00
WOŚP (Szpital Pluszowego Misia) GOKSiR

W ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy pokazywaliśmy dzieciom, że nie warto bać się wizyty u lekarza za pomocą misiów i zabakowych sprzętów medycznych.