Akcje

19.08

Środa

18:00
Webinar rozliczanie akcji

Szkolenie online mające na celu naukę rozliczania akcji w nowym systemie intranet. 

11.05

Poniedziałek

00:00
Tramwaj zwany pożądaniem

Akcja "Tramwaj zwany pożądaniem", w tym roku miała nieco inny charakter z uwagi na pandamię Sars-Cov-19. Z tego względu, edukacja przebiegała w formie online. Do naszych odbiorców należeli użytkownicy Facebooka i Instagrama. W ramach promocji zdrowia reprodukcyjnego udostępniane były posty informacyjne, quizy oraz ciekawoski w zakresie HIV i AIDS.

24.04

Piątek

14:00
Pora seniora

Akcja mająca na celu aktywizację seniorów szczecińckisch z DPS'uu na ul. Krasińskiego. Akcja że względów epidemiologicznych się nie odbyła. 

10.04

Piątek

00:00
Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku

Wirtualny Dzień Dawcy Szpiku pod nazwą "Zostań w domu Dawcą Szpiku" to akcja mała wg. regulaminu, podczas której na wydarzeniu na Facebooku co kilka dni przez dwa tygodnie publikowane były posty upowszechniające ideę dawstwa szpiku, obalające najbardziej powszechne mity dotyczące tego tematu i zachęcające do samodzielnego zamówienia pakietu rejestracyjnego do bazy potencjalnych dawców szpiku.

09.03

Poniedziałek

08:00
Mierzenie glikemii w WSSE

Akcja na zaproszenie WSSE. Pomiary glikemii wykonywane dla pracowników w ramach opieki zakładu pracy nad zatrudnionymi. Wspaniała inicjatywa!

28.02

Piątek

14:00
Pora seniora

Akcja mająca na celu pomoc senirom z DPS'u na ul. Krasińskiego. Akcja cykliczna (dziesiąta) oraz mała (d) wg "Kryteriów rozliczania działalności członków IFMSA-Poland". Wolontariusze w trakcie akcji przesiadywali z seniorami i wykonywali z nimi różne zadania, w celu walki z Alzheimerem. W trakcie akcji, po raz pierwszy wykorzystano pomoce zakupione z dofinansowania.

24.02

Poniedziałek

16:00
HOW into SCOPH

Akcja mająca na celu poszerzenie wiedzy studentów dotyczącej procedur mierzenia glikemii, ciśnienia, wydolności oddechowej oraz zapoznanie ich z działalnością SCOPH oddziału Szczecin. Akcja pojedyncza, mała wg Kryteriów Rozliczania Działalności Członków IFMSA-Poland (pdpkt. "h"; "j").

21.02

Piątek

14:00
Pora seniora

Akcja mająca na celu pomoc senirom z DPS'u na ul. Krasińskiego. Akcja cykliczna (dziewiąta) oraz mała (d) wg "Kryteriów rozliczania działalności członków IFMSA-Poland". Wolontariusze w trakcie akcji przesiadywali z seniorami i wykonywali z nimi różne zadania, w celu walki z Alzheimerem.

20.02

Czwartek

17:30
Czytamy Pomagamy 2

Akcja mająca na celu rozbudzenie wyobraźni u dzieci i czytanie wspólnie z nimi bajek. Akcja odbyła się 20.02.2020 r. w Szpitalu na Pomorzanach na Oddziale Okulistyki Dziecięcej. Akcja mała (wg kryteriów Regulaminu). Jest to cykliczna akcja tego projektu - dwunasta.

20.02

Czwartek

10:00
Kup ciasto dla Kacpiego- kiermasz ciast dla Kacpra Boruty

Akcja mająca na celu zebranie środków na leczenie dla Kacpra Boruty- chłopca chorego na SMA. Akcja jednorazowa, mała (wg punktów regulaminu). W akcji pomagał Parlament Studentów Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. 

19.02

Środa

17:30
Czytamy Pomagamy 2

Akcja mająca na celu rozbudzenie wyobraźni u dzieci i czytanie wspólnie z nimi bajek. Akcja odbyła się 19.02.2020 r. w Szpitalu na Pomorzanach na Oddziale Okulistyki Dziecięcej. Akcja mała (wg kryteriów Regulaminu). Jest to cykliczna akcja tego projektu - jedenasta.

06.02

Czwartek

17:00
Psychiatria też dla ludzi

Akcja mająca na celu promocję zdrowia psychicznego, walkę ze stygmatyzacją osób psychicznie chorych oraz omówienie podstawowych zagadnień związanych z radzeniem sobie ze stresem na preelekcji na zebraniu rodziców klas 4. Rodzice aktywnie słuchali preelekcji, odpowiadała na zadawane pytania oraz zadawała własne. Czas trwania: 1x czas zebrania

05.02

Środa

19:00
Zaburzenia Odżywiania

Akcja mająca na celu edukację dziewcząt oraz chłopców z klas Zespół Szkół nr 4 im. Armii Krajowej w Szczecinie oraz gościnnie Technikum Gastronomicznego w temacie zaburzeń odżywiania przeprowadzona w dniach 5 lutego 2020 roku (19:00-20:45). Podczas akcji odbyła się dyskusja dotycząca m.in. anoreksji, bulimii oraz ortoreksji. Po krótce zostały omówione zasady zdrowego odżywiania. Akcja cykliczna przeprowadzona pierwszy raz w tym roku akademickim. Pierwszy raz w tej szkole została przeprowadzona ta akcja.

30.01

Czwartek

19:00
Salsation SCOPH&SCORP

Akcja integracyjna mająca na celu zapoznanie się teamów SCOPH i SCORP w Oddziale Szczecin. Akcja jednorazowa, mała. 

12.01

Niedziela

10:00
Medyczna WOŚP 2020

Akcja mająca na celu przeprowadzenie badań profilaktycznych w ramach 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Akcja trwała 6 godzin, była skierowana do uczestników fianłu WOŚP w sztabie nr 4678 przy CMS w Szczecinie. Akcja mała (wg punktów regulaminu e, g ii, k).

23.12

Poniedziałek

12:00
Kartki Bożonarodzeniowe

Akcja mająca na celu obdarowanie sponsorów i partnerów oddziału Szczecin IFMSA-Poland kartkami Bożonarodzeniowymi z życzeniami świątecznymi. Wolontariusze osobiście składali życzenia profesorom z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego oraz podmiotom znajdującym sie poza uczelnią. Akcja mała (e,f). Akcja trwała 4 godziny. Akcja przeprowadzona pierwszy raz w tym roku akademickim.Projekt kartek Bożonarodzeniowych: https://drive.google.com/drive/folders/1Jpi_oAGXLrbzBREdFVEZrK4l3jK3HqCX?usp=sharing

19.12

Czwartek

18:15
WAD

Akcja w postaci mini konferencji mająca na celu edukację w tematyce najnowszych doniesień dot. HIV - ze szczególnych uwzględnieniem transmisji oraz zapoznaniem z projektem STIPnet przeprowadzona dnia 19.12.2019 roku w Sali Kopernikańskiej SPSK nr 2 "Pomorzany" w Szczecinie. Akcja duża (a, c, e, f II, f IV, h, i, k) Akcja trwała 2 godziny. Akcja przeprowadzona pierwszy raz w tym roku akademickim. Patroni:  STIPnet  Lambda Szczecin Fotorelacja:  link: https://www.facebook.com/SzczecinIFMSA/posts/1272204462982349

17.12

Wtorek

10:30
Pora seniora

Akcja mająca na celu aktywizację seniorów z DPS'u na ul. Potulickiej. Akcja cykliczna (ósma). Aktywizacja miała formę prezentacji, jak zachować zdrowy styl życia oraz jakie choroby najczęściej dotykają osoby w podeszłym wieku. Rolę prelegentów przyjęło dwóch studentów PUM'u, jako wolontariusze IFMSA-Poland oddział Szczecin.

16.12

Poniedziałek

17:30
Czytamy Pomagamy 1

Akcja mała mająca na celu rozbudzenie dziecięcej wyobraźni i wspólne czytanie z nimi książek. Akcja odbyła się 16.12.2019 r na Oddziale Okulistyki Dziecięcej w szpitalu przy Pomorzanach.

13.12

Piątek

17:00
Jarmark Bożonarodzeniowy w Szkole Podstawowej

Akcja, podczas której wolontariusze przeprowadzili badania ciśnienia, glikemii a także zostało zorganizowana rejetracjia dawców szpiku kostnego. Dla najmłodszych został zorganizowany Szpital Pluszowego Misia. Akcja mała ( według regulaminu) trwała 3h.